Böcek Isırıkları

Böcek Isırıkları
Böcek Isırıkları

Böcek Isırığı Tedavisi

Böcek ısırıkları, farklı şekillerde tedavi edilir. Eğer ısıran böcek kene gibi deride kalmışsa kesinlikle müdahale edilmemesi ve sağlık kuruluşlarına bu şekilde gidilmesi gerekir. Bunun haricinde ilk anda ne kadar yüksek kaşıntı olsa da o bölgenin kaşınmaması ve enfeksiyonun engellenmesi için sabunla yıkanması daha doğru olacaktır. Bu işlemlerden sonra kliniğimize geldiğinizde, sağlık personellerimiz gerekli olan müdahaleyi yapacak ve bu durumun etkilerinden sizi kurtaracaktır.


Böcek Isırıkları ve Yapılması Gerekenler

Böcekler, doğada yaşayan canlılardır ve insanların yaşam alanlarında da bulunurlar. Böcekler, farklı nedenlerden dolayı insanları ısırır ve bu durumda genellikle ciltte hafif kızarıklık, küçük bir ödem ve kaşıntı meydana gelir. İnsanlar için son derece basit gibi gelen böcek ısırıkları, bazen tahmin edilenden çok daha tehlikeli olabilir. Bundan dolayı böcekler tarafından ısırılmanız durumunda kliniğimize başvurmanız ve gerekli tedaviyi yaptırmanız gerekir. Daha Sonra Antalya Böcek İlaçlama Firması ile İletişime geçip Böcek Sorununuzdan kalıcı bir şekilde kurtulmanız gerekmektedir.Antalya İlaçlama firmaları arasında önemli bir yeri olan Firma prensiplerinin başında sağlık gelmektedir.Sağlığınıza ve Böcek Isırıklarından Kalıcı bir şekilde kurtulmak için İşinde Profesyonel , işinin ehli firmalara ilaçlama yaptırılması önemle tavsiye edilir.

Böcek türlerine bağlı olarak ısırıkların etkisi farklı olacaktır. Ülkemizde genellikle arı, tahtakurusu, kene ve karınca ısırıkları şeklindedir. Fakat bunların haricinde akrep ve diğer tehlikeli böceklerin ısırdığı vakalarla da karşılaşmak mümkündür. Bahse konu durumlardan dolayı ısırıkları derhal müdahale edilmesi ve gerekli önlemlerin alınması, insan sağlığı açısından son derece önemlidir.

Böcek Isırığı Belirtileri

Böcek ısırıkları, farklı belirtileri neden olabilir. Bunlardan en fazla görüleni, yukarıda da yer aldığı gibi kızarıklık, kabarma ve kaşıntıdır. Bunun haricindeki diğer belirtiler ise şu şekilde sıralanabilir:

Hafif, orta ve yüksek şiddette ağrı

Şişlik

Deri altında su toplaması

Morarma

Deride uyuşma

Buradaki belirtiler, böceklerin türüne bağlı olarak farklılık gösterecektir. Bundan dolayı belirtilerin iyi takip edilmesi ve kliniğimize gelindiğinde bunların doğru bir şekilde hekimlerimize aktarılması gerekir.

Böceklerin tehlikeli olması durumunda, görülecek belirtiler bir süre sonra farklılaşacaktır. Bu belirtiler ise şu şekildedir:

Nefes almada zorluk

Bulantı

İshal

Anksiyete

Baş dönmesi

Kalp atışlarında düzensizlik

Bu belirtilerin görülmesi halinde, hızlı bir şekilde en yakın sağlık kuruluşuna başvurulması çok önemlidir. Aksi durumda telafi edilmesi çok daha zor durumlarla karşılaşılması söz konusu olabilir.


Siz Değerli Hastalarımızı Kliniğimize bekleriz.
Randevu ve İletişim için  
+90 535 976 66 16    Whatsapp +90 535 976 66 16   Nolu Telefondan Ulaşabilirsiniz

Dermatolog Uzm. Dr  OYA ERMİŞ
Dermatoloji – Kozmetoloji


Sihirli Dokunuşlar İçin...

Doktorunuza Danışın