Kaşıntılı Cilt Hastalıkları

Kaşıntılı Cilt Hastalıkları
Kaşıntılı Cilt Hastalıkları

Kaşıntılı Cilt Hastalıkları Nasıl Tedavi Edilir?

Kaşıntılı cilt hastalıklarının tedavi yöntemleri kendi içinde farklılık gösterir. Fakat genel olarak kaşınan bölgenin mümkün olduğunca kaşınmaması gerektiği uzmanlar tarafından belirtilir. Çünkü kaşındığında deri altındaki salgıların biraz daha yayılacağı ve kaşıntının daha geniş bir alana dağılacağı belirtilir.

Cilt hastalıklarının tedavisinde genellikle krem, losyon ve benzer ilaçlar kullanılır. Bunlar düzenli olarak ciltteki ilgili bölüme uygulanır ve böylece cildin normal hale gelmesi sağlanır. Eğer bunlar hastalığın tedavisinde yetersiz kalırsa bu defada oral yol ile alınan ilaçlar ve ışın tedavisi gündeme gelebilir. Unutulmamalıdır ki, her rahatsızlığın kendi içinde farklı nedeni vardır ve bundan dolayı tedavileri de farklıdır.

Kaşıntılı cilt hastalıklarının tedavisi için kliniğimize gelebilir ve detaylı tetkiklerinizi yaptırabilirsiniz. Buradan elde edilen sonuçlara göre de tedaviniz yapılır. Böylece yaşam kalitenizi düşüren kaşıntı ve ona neden olan cilt hastalığından kurtulmuş olursunuz.


Kaşıntılı Cilt Hastalıkları Hangileridir?

Cilt hastalıklarının önemli bir bölümü, kaşıntıya neden olur. Kaşıntılı cilt hastalıkları, vücutta normal olmayan durumların gelişmesine neden olur ve bu durum ise kaşıntının ortaya çıkmasıyla sonuçlanır. Bunun haricinde ciltteki kaşıntının nedeni bazen de daha farklı olabilir.

Kaşıntılı cilt hastalıkları şu şekilde sıralanabilir:

Mantar hastalığı

Egzama

Kurdeşen

İltihaplı deri hastalıkları

Cilt kuruluğu

Sedef hastalığı

Suçiçeği

Bunların haricinde de farklı rahatsızlıkların benzer şekilde kaşıntıya neden olabileceği unutulmamalıdır. Bu durum, insanların vücut yapılarının genel durumları ile de direkt olarak ilişkilidir.

Cilt hastalıklarının önemli bir bölümünde deride ciddi şekilde görüntü değişiklikleri ve bozuklukları görülür. Bunlar sonucunda deride kabarma ve kızarıklık gibi durumlar oluşur. Eğer kaşıntıya neden olan bir rahatsızlık ise ayrıca derinin ilgili bölümünde birde kalınlaşma meydana gelecektir. Dolayısıyla kızarma ve kalınlaşmanın görüldüğü kaşıntılar, cilt hastalıklarından kaynaklanır.

Cilt hastalıklarında kaşıntının genel olarak görülmesi, deri altına salgılanan hormonlar ve diğer kimyasal maddeler ile ilgilidir. Deride meydana gelen rahatsızlık bu duruma neden olur ve derinin genel yapısı bozulur. Deri altına da normalde salgılanmaması gereken salgılar vücut tarafından bırakılır. Bu durum hem derinin kalınlaşmasına, hem de kaşınmasına neden olur.


Siz Değerli Hastalarımızı Kliniğimize bekleriz.
Randevu ve İletişim için  
+90 535 976 66 16    Whatsapp +90 535 976 66 16   Nolu Telefondan Ulaşabilirsiniz

Dermatolog Uzm. Dr  OYA ERMİŞ
Dermatoloji – Kozmetoloji


Sihirli Dokunuşlar İçin...

Doktorunuza Danışın