Cilt Lekeleri

Cilt Lekeleri
Cilt Lekeleri

Cilt Lekeleri Nasıl Geçer?

Cilt lekelerinin tedavisi, lekenin derecesine göre yapılmaktadır. Çok hafif lekeler, evde hazırlanan maskelerle dahi giderilebilir. Bunun için limon, karbonat, muz ve zeytinyağı gibi doğal maddeler kullanılabileceği gibi kozmetik ürün olan maskeler de tercih edilebilir. Fakat tekrar vurgulamak gerekirse bunlar, sadece çok hafif olan lekelerin (siyah nokta vb.) giderilmesinde etkilidir.

Daha belirgin olan lekelerin giderilmesi içinse daha farklı yöntemler kullanılır. Bu yöntemlerin ortak özelliği, 4-6 ay arasında sonuç vermesidir. Yani tek seferde bu lekelerin giderilmesinin söz konusu olmadığının bilinmesi gerekir. Kullanılan en etkili yöntem, lazer tedavisidir. Bu yöntem, çok fazla acılı değildir ve insanların beklentilerini karşılar. Kliniğimizde yer alan son teknoloji ürünü lazer sayesinde cilt lekelerinizden tamamen kurtulabilirsiniz. Bunun için bizimle iletişime geçmeniz ve detaylı bilgi almanız yeterli olacaktır.


Cilt Lekeleri ve Tedavisi

İnsan cildi, nefes alan canlı bir organizma olarak tanımlanabilir. Ayrıca en büyük organımız olan cildimiz, sürekli yenilenir. Fakat bazı nedenlerden dolayı gerek bu yenilenme esnasında, gerekse de farklı zamanlarda, cilt üzerinde doğal olmayan lekeler oluşur. Cilt lekeleri olarak tanımlanan bu durumun kendi içinde çok farklı türleri vardır. Bu lekeler, derecesine göre farklı yöntemler kullanılarak geçirilebilir. Eğer bu türden lekeleriniz varsa, kliniğimize gelerek söz konusu lekelerden kurtulabilirsiniz. Uzman hekimlerimiz ve son teknoloji ürünü tıbbi cihazlarımız ile cildinizin eski görünümünü kazanması mümkündür.

Cildin rengi, melanosit hücreleri tarafından üretilen melanin pigmenti tarafından verilir. Bu pigment, cilde homojen olarak dağılır ve cildin rengi oluşur. Fakat insanların yaşı ilerledikçe bu sistemde bazı hatalar olmaya başlar ve melanin tam olarak dağılmadığı için farklı lekeler oluşur. Bunun haricinde lekelerin oluşmasında yanlış beslenme, yaş, genetik faktörler, hava kirliliği ve kullanılan kozmetik ürünlerin de etkili olduğunun unutulmaması gerekir.

Oluşumuna bağlı olarak çok farklı cilt lekeleri vardır. Bunlardan çok az bir kısmı kalıcı iken, diğerlerinin uygun yöntemlerle giderilmesi mümkündür. İnsanlarda görülen cilt lekelerinden bazıları şunlardır:

Yaş lekeleri

Doğum lekeleri

Melazma

Albinizm

Egzama

Hemanjiyomlar

Liken sklerozus

Pityriasis alba

Seboreik Dermatit

Tinea Versicolor

Vitiligo


Siz Değerli Hastalarımızı Kliniğimize bekleriz.
Randevu ve İletişim için  
+90 535 976 66 16    Whatsapp +90 535 976 66 16   Nolu Telefondan Ulaşabilirsiniz

Dermatolog Uzm. Dr  OYA ERMİŞ
Dermatoloji – Kozmetoloji


Sihirli Dokunuşlar İçin...

Doktorunuza Danışın