Saç Tırnak ve Ter Bezi Hastalıkları

Saç Tırnak ve Ter Bezi Hastalıkları
Saç Tırnak ve Ter Bezi Hastalıkları

Saç Tırnak ve Ter Bezi Hastalıkları Tedavisi

Ektodermal displazi ve diğer rahatsızlıkların farklı çeşitleri vardır. Buna bağlı olarak tedavinin de hastanın genel durumuna bağlı olarak farklılaştığını söylemek yanlış olmaz. Fakat genel olarak değerlendirmek gerekirse bu rahatsızlıkların tedavisinde öncelik ilaçlara verilir. Oral yolla alınan ilaçlar, hastalığa neden olan fonksiyonel bozuklukları engeller. Bu aşamada krem, losyon ve benzer ürünler ile tedavi süreci desteklenir. Bütün bu işlemler, hastalığın derecesine bağlı olarak belli bir süre devam eder.

Saç ve tırnak derisinde görülen hastalık etkilerinin giderilmesinde kremlerin etkisi son derece fazladır. Fakat bu noktada teşhisin doğru bir şekilde konulması ve tedavinin de buna bağlı olarak uygulanması gerekir. Aksi durumda tedavinin sonuç vermesi asla mümkün olmayacaktır. Kliniğimizde yapılan tetkikler, hastalığın doğru bir şekilde teşhis edilmesi ve ardından tedavi edilmesini sağlar. Bu süreç, uzman hekimlerimiz ve teknik altyapımız sayesinde sizin için son derece sorunsuz geçecektir.


Saç Tırnak ve Ter Bezi Hastalıkları

İnsan derisinin gelişimi, farklı unsurlardan etkilenerek gerçekleşir. Bunların başında ise mezoderm, endoderm ve ektoderm gelir. Ektodermden köken olan yapıların farklı nedenlerden dolayı fonksiyonlarının bozulması; saç, tırnak, ter ve yağ bezlerinde bir takım hastalıkların ortaya çıkmasına neden olur. Bu hastalıkların kendi içinde farklı türleri vardır, fakat bunların başında ektodermal displazi gelir. Söz konusu rahatsızlık ve benzerlerinin tedavisi kliniğimizde, uzman hekimlerimiz tarafından yapılmaktadır. Böylece hastalarımız, hastalıklarından kurtularak yaşamlarına kaldığı yerden sorunsuz bir şekilde devam etme fırsatı yakalamaktadır.

Vücudun kendi iç dengesini sağlayabilmesi için ter bezlerinin çok önemli bir rol oynadığı, herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Bu rahatsızlıklar neticesinde ter bezlerinin çalışma şeklinin ciddi şekilde farklılaşması gözlemlenir. Bu farklılaşma sonucunda insanların terleme oranları ya ciddi şekilde artar ya da azalır. Terlemenin normale göre artması, yaşam kalitesini fazlasıyla olumsuz etkilerken, aşırı su kaybına bağlı olarak farklı hastalıkların ortaya çıkması gibi rahatsızlıklar da gözlemlenebilir. Terlemenin azalması ise vücut iç dengesinin bozulması anlamına gelir. Dolayısıyla da saç tırnak ve ter bezi hastalıkları denildiği zaman küçümsenmemesi ve acilen tedavi olunması, son derece önemlidir.


Siz Değerli Hastalarımızı Kliniğimize bekleriz.
Randevu ve İletişim için  
+90 535 976 66 16    Whatsapp +90 535 976 66 16   Nolu Telefondan Ulaşabilirsiniz

Dermatolog Uzm. Dr  OYA ERMİŞ
Dermatoloji – Kozmetoloji


Sihirli Dokunuşlar İçin...

Doktorunuza Danışın