Zührevi Hastalıklar

Zührevi Hastalıklar
Zührevi Hastalıklar

Zührevi Hastalıkların Belirtileri Nelerdir?

Bu hastalıklar, cinsel yol ile bulaştığı için belirtiler ilk olarak bu bölgelerde kendisini gösterir. Erkeklerde görülen belirtiler; idrar yaparken zorlanma, yanma hissi duyma, çok sık idrara çıkma, penis yüzeyinde oluşan lekeler, penisten gelen normal olmayan akıntılardır. Kadılarda görülen belirtiler ise kötü kokulu akıntılar, normal olmayan akıntılar, idrar yaparken yanma ve benzer durumlardır. Ayrıca genital bölgede görülen ağrılar da zührevi hastalıklar için belirti olarak kabul edilir.

Bu belirtilerin doğru bir şekilde yorumlanması çok önemlidir. Çünkü burada bahsedilen hastalıklardan bazılarının tedavisinin başarılı olması için erken teşhis çok önemlidir. Bundan dolayı iyi bir hastanede, iyi bir hekime muayene olmak, tedavinin başarısının temel anahtarıdır. Kliniğimizde bulunan hekimlerin uzmanlık seviyeleri ve kullanılan tıbbi cihazlar dikkate alındığında, erken teşhis ve tedavinin doğru bir şekilde yapılacağından emin olabilirsiniz. Bazı hastalıklar için tedavi süreci çok uzun iken, bazı rahatsızlıkların tedavisi daha kısa zamanda sonuçlanır ve nispeten çok daha kolaydır.


Zührevi Hastalıklar Nelerdir? Belirtileri ve Tedavileri

Zührevi hastalıklar, cinsel yol ile bulaşabilen hastalıklara verilen genel isimdir. Bu hastalıkların oluşmasının temelinde, enfeksiyona neden olan mikropların vücuda girmesi ve bu aşamadan sonra da insan sağlığını olumsuz etkilemeye başlaması vardır. Burada bilinmesi gereken hususlardan birisi, bu hastalıkların sadece cinsel yol bulaşmadığının bilinmesidir. Söz konusu rahatsızlıklar, aynı zamanda kan yolu ile de bulaşır. Son derece tehlikeli olan bu rahatsızlıkların acilen tedavi sürecine başlanması gerekir. Kliniğimizdeki hekimlere gelerek rahatsızlığınızın teşhisini doğru bir şekilde koydurabilir ve tedavinizi de doğru bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Cinsel yol ile bulaşabilen hastalıklar denildiği zaman ilk olarak frengi, bel soğukluğu, hepatit B, AIDS, genital siğir ve yumuşak şankr gelir. Bu hastalıkların her birisinin farklı özellikleri vardır ve ortaya çıkma nedenleri de farklıdır. Cinsel ilişkiye girmeye erken yaşta başlamak, sağlıksız cinsel ilişki yaşamak, çok eşli bir yaşam sürme, sağlıksız iğnelere maruz kalmak ve benzer nedenlerden dolayı bu hastalıklar meydana gelebilir. Bu hastalıklar sadece erkeklerde değil, aynı zamanda kadınlarda da görülür. Bazılarının tedavisi yoktur ve ölümcül etkileri vardır.


Siz Değerli Hastalarımızı Kliniğimize bekleriz.
Randevu ve İletişim için  
+90 535 976 66 16    Whatsapp +90 535 976 66 16   Nolu Telefondan Ulaşabilirsiniz

Dermatolog Uzm. Dr  OYA ERMİŞ
Dermatoloji – Kozmetoloji


Sihirli Dokunuşlar İçin...

Doktorunuza Danışın