Kılcal Damar Tedavisi

Kılcal Damar Tedavisi
Kılcal Damar Tedavisi

Kılcal Damar Tedavisi

Damarlar, dolaşım sisteminin önemli parçalarından birisidir ve kendi içinde farklı türleri vardır. Kılcal damarlar, bunlardan birisi olup, kanın en uç dokulara kadar iletilmesini sağlar. Fakat bazı insanlarda kılcal damarlar, özellikle yüz ve bacak gibi bölgelerde dışarıdan bakıldığında da belli olur. Bu durum, tıbbi açıdan herhangi bir risk oluşturmasa dahi, insanların genel görünümlerini fazlaca etkilediği için bunların tedavi edilmesi gerekir. Kliniğimizde, kılcal damar tedavisi etkili bir şekilde yapılır ve tedavi sonunda bunların tamamı giderilmiş olur.

Kılcal damarların görülmesinin farklı nedenleri vardır. Bunların başında, kişinin vücut yapısı gelir. Vücut yapısına bağlı olarak insanların birçok bölgesinde bu tür durumlara rastlamak mümkündür. Bunun haricinde ise ayakta çok fazla kalmak, damar yapısının zayıflaması, yaşın ilerlemesi, hamilelik, derinde olan damarlarda yaşanan tıkanıklıklar ve yoğun ilaç kullanımının bu soruna neden olduğu söylenebilir.

Kılcal Damar Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kılcal damar tedavisi için ilaç ve krem kullanımı bir seçenek olarak dursa da özellikle son yıllarda kullanılmaya başlanan tıbbi cihazlar daha fazla tercih edilir. Çünkü lazer olarak da bilinen bu cihazların elde ettiği başarı oranı çok daha yüksektir.

Lazerle kılcal damar tedavisi, kişinin durumuna göre belli sayıdaki seanslarda yapılır. Yani tek seferde bu sorundan kurtulmak gibi bir durum söz konusu değildir. Ortalama bir vaka için genellikle 3 seans uygulanır ve bunların arası 3-4 haftadır. Seans süresi ise 15-45 dakika arasında farklılık gösterebilir. Eğer daha yoğun bir kılcal damar durumu varsa, seans sayısı artacaktır.

Lazer ile yapılan kılcal damar tedavisi, her yaştan insan için kullanılabilir. Fakat bu tedavi yapılmadan önce söz konusu durumun nedenlerinin araştırılması çok önemlidir. Çünkü damarların bu şekilde görülmesi, farklı rahatsızlıkların habercisi olabilir. Bu araştırma neticesinde bir risk olmadığı anlaşılırsa açık veya koyu ten rengi fark etmeksizin, her isteyen bu şekilde tedavi olabilir.

Bu yöntem ile bacak ve yüzde görülen kırmızı ve mavi renkteki kılcal damarların tedavisi yapılır. Lazer tedavisi sonrasında günlük hayata dönmek mümkündür. Bu da hastalar için ciddi bir avantajdır.


Siz Değerli Hastalarımızı Kliniğimize bekleriz.
Randevu ve İletişim için  
+90 535 976 66 16    Whatsapp +90 535 976 66 16   Nolu Telefondan Ulaşabilirsiniz

Dermatolog Uzm. Dr  OYA ERMİŞ
Dermatoloji – Kozmetoloji


Sihirli Dokunuşlar İçin...

Doktorunuza Danışın