Yara - Yanık - Ameliyat izi

Yara - Yanık - Ameliyat izi
Yara - Yanık - Ameliyat izi

İCON LAZER 

Günümüzün cilt problemleri tedavisinde en çok tercih edilen ve gerçekten güzel sonuçlar veren bir tedavi yöntemi de İcon lazer tedavisi olmaktadır. Bir cilt gençleştirme ve cilt problemlerini çözümleme tedavi tekniği olan bu yöntemde;

İcon lazer teknolojilerde çığır açan bir sistemdir.

Birçok özelliğin tek bir cihazda toplanmasıyla kullanıcılara tüm cilt tiplerinde; cilt gençleştirmeden, kırışıklık tedavisine, cerrahi, yanık ve akne izlerinden, çatlak tedavisine, leke ve damar tedavisinden, epilasyona kadar geniş bir kullanım alanı sunar.

Tedavi uygulamalarda cerrahi yöntemlerden sonra en çok tercih edilen fraksiyonel lazer teknolojisidir. Dünyanın fraksiyonel lazer teknolojisindeki öncüleri tarafından geliştirilen ICON, non-ablative (soyucu olmayan) özelliğiyle iyileşme süresini minimuma düşüren, farklı cilt sorunlarının tedavisinde kullanılan üstün bir teknolojiye sahiptir.

Kullanım Alanları

. Cilt yenileme

. Kırışıklık, ince çizgiler

. Pigment lezyonlar

. Akne Skarı

. Yara ve cerrahi izler

. Yanık izleri

. Cilt çatlakları

. Cilt tonu düzensizlikleri

. Vasküler lezyonlar

. Portwine

. Rosacea

. Lazer epilasyon

İcon Lazer Nasıl Yapılır?

Bu tedavi yöntemini uygulatmak isteyen birçok kişi  İcon Lazer tedavisi nasıl yapılır sorusunun cevabını merak etmektedir. Bu tedavi yöntemi, lazer sistemleri ve karbon sıvısı kullanılarak uygulanmaktadır. Bu uygulamanın yapılabilmesi için uygulama alanında makyaj ve dış etkilerin neden olduğu kirler önceden temizlenmelidir. Temiz bölgeye uzman kişi tarafından uygun miktarda karbon solüsyonu uygulanmaktadır. Yapılacak olan bu işlem bir disk pamuk yardımı ile yapılır ve sürülen solüsyonun cilt üzerinde kuruması sağlanır. 

Daha sonrasında karbon solüsyonu sürülen tüm bölgeye lazerler ile tedavi işlemi gerçekleştirilir. Öncelikle İcon Lazer tedavisi nasıl yapılır  sorusunun ilk cevabı olması açısından, üst tarama ile lazer atışları yapılır. Daha sonra ikinci tur şeklinde lazer atışları başlar fakat bu turda lazer ile karbon solüsyonun yakılması sağlanır. Bu aşamada gerçekleştirilen karbonun yakılması tedavinin önemli bir aşaması olmaktadır. Bunun en önemli nedeni ise, lazerin yaktığı ve deri altına geçerken beraberinde aldığı karbon deri altına tam olarak nüfuz eder ve etkisini gösterir.

Böylece tedavi yöntemimizde karbon ve lazer gücü birleşerek yukarıda sıralanan cilt problemleri ve yaşlanma belirtileri olan sorunları çözmede çok güçlü bir tedavi yöntemi sağlanmış olur. Lazer tedavisi esnasında  deri deforme olur ve hem derinin kendi iyileşme mekanizması hem de karbonun iyileştirme özelliği ile tedavi süreci başlar.Bunların haricinde İcon Lazer tedavisi ilekollajen ve elastingibi yapılarda  uyarılır ve ciltte gençleşme sağlanması da elde edilmiş olur.

İcon Lazer Acı Verir mi?

İcon Lazer tedavisinde, lazerin gücü ile az miktarda acı hissedilebilmektedir. Bu yüzden uygulamalar, soğuk hava basıncı uygulayan cihazlardan yardım alınarak yapılmaktadır. Soğuk havanın sürekli olarak uygulama alanına uygulanması ile bir süre sonra cilt yüzeyinde his alıcılar oldukça zayıflar ve uyuşma oluşur, böylece hissedilen acı miktarı oldukça azalır. Oluşturulan his zayıflatma yöntemi sayesinde, İcon Lazer tedavisi acı verir mi sorusunun cevabı çok az bir acı hissedersiniz şeklinde olmaktadır. Seans sonrasında bu his azalması sorunu anında tekrardan ortadan kalkmakta ve his alıcılarınız normal haline dönmektedir. Çünkü his azaltma yöntemi sadece soğuk hava ile elde edilir ve hava cilt üzerinden alındığı anda etkisi gider.


Seanslardan Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

İcon Lazer tedavi seanslarından sonra güneşten korunmak ve cildi temiz tutmak dikkat edilmesi gerekeneler arasında en önemlilerinden olmaktadır. Bunların haricinde tedavi başarısını artırmak için aşırı yağlı yiyecekler tüketilmemeli, yanlış bakım ürünleri de kullanılmamalıdır. Yine seans sonrası dikkat etmeniz gereken hususlar doktorunuz tarafından belirtilecektir.

İcon lazer ile Cilt Tedavileri Kimlere Uygulanabilir?

İcon Lazer tedavisi yöntemi;

Gebe olmayan

Bebeği sütten kesilen

Kan, dolaşım, kalp, tansiyon,şeker gibi rahatsızlıkları olmayan

Aktif bir deri hastalığı ve enfeksiyon sorunu yaşamayan

Ergenlik dönemini bitirmiş olan kadın ve erkek tüm hastalar, İcon Lazer tedavisi kimlere uygulanabilir sorusuna cevap teşkil etmektedirler.


İcon Lazer Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Bu tedavi yönteminde seans sayısının net bir şekilde belirtilmesi oldukça güç olup, en doğru karar yine doktorun hastayı ve tedavi edilecek bölgeyi görmesi neticesinde verilmektedir. Bazı tedavi bölge problemleri derin değildir ve 3 seansta tedavi edilebilmektedir. Bazen de çok yoğun tedavi bölgeleri vardır ki,  5 ile 8 seans aralığında bir tedavi süreci gerektirebilir.

Sonuçlar Ne Zaman Görülür?

Neredeyse hemen bütün cilt tedavilerinde olduğu gibi ilk seanstan sonra, seans sonrası geçici yan etkilerin iyileşmesi beraberinde tedavinin sonuçları da görülmeye başlanmaktadır. İcon  Lazer tedavisi sonuçları ne zaman görülür sorusunun cevabını teşkil edecek olan gerçek sonuçları ise, son seans ve son seanstan sonraki 1 hafta içinde net bir şekilde gözlemlenmektedir. Bu tedavi sonrasında şunu bilmekte fayda var ki, nihayetinde sonuçlar ömür boyu bir kalıcılık süresine sahip olmamaktadır. 

Nihayetinde gerekli özen ve dikkat gösterilmediğinde cilt problemleri tekrarlayabilmektedir. Bunun için elde edilen sonuçların daha kalıcı olması isteniyorsa, bazı önlemler alınması gerekmektedir. Alınması gereken önlemlerin en başında ise doğru ürünler ile yapılacak olan günlük cilt bakımı ve medikal cilt bakımı yer almaktadır. Yapılacak olan bu bakımlar hem doğru ürünler ile hem de aksatılmadan periyodik olarak düzenli bir şekilde yapılmalıdır 

Bu yapılacaklar haricinde diğer uygulamalar ile fraksiyonel karbondioksit lazer kombin edilebilmektedir. Söz konusu tedavi uzun aralık ve az sayıda seanslar ile sonradan da destekleyici amacı olması açısından ara ara tekrar edilebilir.

İcon Lazer Fiyatları Nedir?

Fiyat noktasında tam bir net bilgi verilmesi kesinlikle doğru olmamaktadır. Çünkü bunun için öncelikle İcon lazer tedavisi uygulanacak bölgenin durumu incelenmeli ve ne tür ve kaç seanslık bir tedavi gerekeceğinin belirlenmesi gerekmektedir.İcon Lazer tedavisi fiyatları hakkında en net bilgi kliniğimizde tedavi olacak bölgenin belirlenmesinden sonra verilmektedir.Bu konuda daha detaylı bilgi alabilmeniz için sizleri her zaman kliniğimize bekleriz.

Siz Değerli Hastalarımızı Kliniğimize bekleriz.
Randevu ve İletişim için  
+90 535 976 66 16    Whatsapp +90 535 976 66 16   Nolu Telefondan Ulaşabilirsiniz

Dermatolog Uzm. Dr  OYA ERMİŞ
Dermatoloji – Kozmetoloji
Soru Sor

Sihirli Dokunuşlar İçin...

Doktorunuza Danışın