FRAKSİYONEL ALTIN İĞNELİ RADYOFREKANS

FRAKSİYONEL ALTIN İĞNELİ RADYOFREKANS
FRAKSİYONEL ALTIN İĞNELİ RADYOFREKANS

Radyofrekans Uygulamasının Etkileri Nelerdir?

Radyofrekans enerjisi altın iğneler sayesinde doğrudan dermis tabakası içine aktarılmaktadır. Bu sayede burada oluşan kalojen ile koagülasyon liflerinde aşırı hızlı bir parçalanma meydana gelmektedir. Bu durumda doğal olarak liflerin yeniden organize olmasına ve kısa bir süre içinde kasılmayı, toparlanmayı sağlayacak şekle gelmelerini sağlamaktadır. Yeni kalojen üretimi ise Fibroblast hücrelerinin uyarılması ile başlatılmaktadır. Bunlar Radyofrekans uygulamasının başlıca etkileri arasında eyer almaktadır.

Fraksiyonel Altın İğneli Radyofrekans

Bu yöntem için kullanılan isimler; Fraksiyonel Radyofrekans, Altın İğne, İğneli Fraksiyonel Radyofrekans, Fraksiyonel İğneli Radyofrekans, İğneli Radyofrekans ve İntracel olmaktadır. Burada zikredilen isimlerin hepsi aynı yöntem için kullanılan değişik isimlendirmelerdir.

Fraksiyonel Altın İğneli Radyofrekans Nedir?

Halihazırda medikal alanda uzun yıllardan beri kullanılan radyofrekans yönteminin klasik uygulaması, kozmetoloji ve cilt alanında da uzun bir süredir kullanılmaktadır. Günümüzde ise teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu yöntemde oldukça evrilmiş ve kendisini yenilemiştir. Zamanla klasik radyofrekans yöntemine iki yeni özellik eklenerek çok daha etkili bir yöntem elde edilmiştir. Bunlardan ilki radyofrekans tekniğinin fraksiyonel hale dönüştürülmesi olmaktadır. Bu yöntemde uygulanacak güç bir bütün halinde değilde, yan yana birçok küçük noktadan cilde etki etmektedir. Böylece arada kalan sağlam dokular sayesinde hasarın çok daha az olması amaçlanmaktadır.

 Böylece ikinci kuşak fraksiyonel radyofrekans cihazları olan “Fraksiyonel Altın İğneli Radyofrekans” yaygın kullanılan adı ile Thermage (termaj) cihazları piyasaya yayılmıştır. Günümüzde hala yaygın olarak kullanılan radyofrekans cihazı olan termajda ile derinin neredeyse tüm katmanları etkilenmektedir. Bir diğeri olan ikinci yenilik ise mikro -iğneler ile cildin direkt içine enerji aktarımı yapan üçüncü kuşak radyofrekans cihazlarıdır.

Adeta mikro-iğneler ile donatılan radyofrekans cihazında akım çıkışını sağlayan ünite, cildin üst tabakası olan epidermisi geçerek, dermis adı verilen orta tabakayı hedeflemektedir. Uygulamada kullanılan iğnelerin uzunlukları 0.5 ile 3.0 mm arasında değişebilmektedir. Uygulama esnasında kullanılan iğneler altından yapıldığı için bu yöntem “altın iğne yöntemi” olarak ta adlandırılmaktadır. Altın iğne yönteminde ise akımın hastaya tüm iğne boyunca verilmesi yerine, doğrudan iğnenin ucundan verilmesi olmaktadır. Bu şekilde çok daha az hasar verilirken ile çok daha başarılı ve güzel sonuçlar alınmaktadır.

Siz Değerli Hastalarımızı Kliniğimize bekleriz.
Randevu ve İletişim için  
+90 535 976 66 16    Whatsapp +90 535 976 66 16   Nolu Telefondan Ulaşabilirsiniz

Dermatolog Uzm. Dr  OYA ERMİŞ
Dermatoloji – Kozmetoloji
Fraksiyonel Altın İğneli Radyofrekans Uygulamasının Kullanım Alanları Nelerdir?

 •         Cilt kırışıklıklarının tedavisi
 •         Cilt yenilenmesi ve kalitesinin arttırılması
 •         Yüz, boyun, dekolte bölgesi sarkmaları
 •         Yara izi (skar) tedavisi
 •         Sivilce izlerinin tedavisi
 •         Cilt lekelerinin tedavisinde
 •         Gebelik çatlaklarının tedavisi
 •         Kilo alıp verme gibi çeşitli nedenlere bağlı oluşan çatlakların tedavisi
 •         Kol ve bacaklardaki sarkmaların tedavisi
 •         Gözeneklerin sıkıştırılması gibi alanlar Fraksiyonel Altın İğneli Radyofrekans uygulamasının kullanım alanları arasında yer almaktadır.

Fraksiyonel Altın İğneli Radyofrekans Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Günümüzde yeni teknolojik cihazlar sayesinde uygulama artık çok daha kolay ve konforlu olmaktadır. Fakat yine de uygulama öncesinde anestezik kremler sayesinde oluşabilecek her tür ağrı hissi minimize edilmeye çalışılmaktadır. Birçok uygulamaya göre daha avantajlı olmasında Radyofrekans uygulamasının her mevsimde yapılabilir olabilmesidir, bu durumu da ister istemez lazer uygulamalarına göre bir avantaj sağlamaktadır.

 Bu yöntem ile uygulama yüz bölgesi için ortalama 30 dakika kadar sürmektedir. Çoğunlukla kırışıklık ve cilt tedavisinin artması için 4 hafta ara ile 2 seans yapılması uygun görülmektedir. Tabi yara ve akne izleri gibi ciddi durumlarda seans olarak daha fazla uygulama gerekebilir. Fraksiyonel Altın İğneli Radyofrekans uygulama sonrası uygulama yapılan bölgede 1-2 gün kadar bir miktar kızarıklık olabilmektedir. Buna ek olarak nadiren de olsa bazı bölgelerde hafif bir kabuklanma da oluşabilmektedir.

Yapılan tedavi sonrasında ilk gün dinlenmeniz yeterli olmaktadır. Bir sonraki gün uygulama yapılan kısmı dikkatli bir şekilde kapattıktan sonra sosyal yaşamınıza rahatlıkla devam edilebilirsiniz. Tedavinin etkisinin görünmesi birkaç hafta sürmektedir. Tedavinin tam etkisi ise son seanstan 3-4 hafta sonra ancak görülebilmektedir. Yapılan uygulama sonrası düzenli olarak nemlendirici krem kullanmanız ve güneş gibi dış etkenlerden de bir müddet korumaya özen göstermelisiniz.


Fraksiyonel Altın İğneli Radyofrekans Hangi Durumlarda Uygulanmamalıdır?

Her ne kadar çok fazla bir yan etkisi olmasa da, yine de Fraksiyonel Altın İğneli Radyofrekans hangi durumlarda uygulanmamalıdır sorusuna cevap teşkil edecek bazı haller bulunmaktadır. Peki bu haller neler olmaktadır?

 •     Herpes (uçuk) durumu
 •     Uygulama yapılacak bölgede aktif enfeksiyon varlığı
 •     Hamilelik
 •     Kalp pili olanlar
 •     Kanser hastalarında
 •     Epilepsi hastalarında   

Scarlet X teknolojisi; Scarlet S’in güncelleştirilmiş ve ek özelliklerle zenginleştirilmiş yeni versiyonudur.

Scarlet X’in özellikleri;
• Yeni Scarlet X teknolojisinde ağrı hissi minimumdur.
• Gözenekleri ilk seans itibariyle sıkılaştırır.
• Roza (Gül) tedavisinde kılcal damarları temizler ve 4 mevsim uygulanır.
• Scar tedavilerinde etkin sonuçlar verir.
• Kolay ve hızlı uygulanır, işlem süresi ortalama 15 dakikadır.
• Kişiye özel kullanılan başlıklarda atış limiti yoktur.
• İşlem sonrası ciltte agresif bir reaksiyon olmaz; iğne izi kalmaz.
• İşlem sonrasında kanama vb. durumlar yaşanmaz.
• 0.3mm derinlik ile ciltte parlama sağlar.
• 4mm mm uygulaması ile daha derin bir etki, dolayısıyla yüz-boyun sarkmasında, yoğun kırışıklıkta daha etkin lifting sağlar.Siz Değerli Hastalarımızı Kliniğimize bekleriz.
Randevu ve İletişim için  
+90 535 976 66 16    Whatsapp +90 535 976 66 16   Nolu Telefondan Ulaşabilirsiniz

Dermatolog Uzm. Dr  OYA ERMİŞ
Dermatoloji – Kozmetoloji


Soru Sor

Sihirli Dokunuşlar İçin...

Doktorunuza Danışın