GENÇLİK AŞISI

GENÇLİK AŞISI
GENÇLİK AŞISI

Gençlik Aşısı (IAL-SİSTEM) Nedir?

Gençlik aşısı diğer adıyla IAL-Sistem, zamanla insanların cildinde oluşan deformasyonların, yıpranmaların, sarkmaların ve kırışıklıkların tedavisinde uygulanan kozmetik-medikal bir tedavi tekniğidir. Gençlik aşısı uygulamasının temelinde cilde tatbik edilen “hyalüronik asit” görev almaktadır. Daha çok bebek ve çocukların bulunan hyalüronik asit; canlılarda cilde, esneklik, nem, tazelik ve parlaklık vermektedir.
Cilt yapısı zamanın etkisiyle canlılığını kaybetmektedir. Hyalüronik asit,  kolajenin de yapı taşını oluşturduğundan cilde enjekte edildiğinde cildin nemli ve parlak kalmasını sağlamaktadır. Bunun yanında kolajen üretimini de tetikleyerek cildin daha sıkı ve sağlıklı olmasına etkide bulunmaktadır. Gençlik aşısı tedavisi, ciltte oluşturduğu “yenilenme” ve dokularda meydana getirdiği“geri dönüşüm” sebebiyle gençlik aşısı nedir sorusunun cevabı olmaktadır.

Tedavide Kullanılan Hyalüronik Asit’in Özelliği Nedir?

 IAL-Sistem tedavisinde enjeksiyon esnasında, kullanmak için hayvansal içerikli olmayan saf hyalüronik asit tercih edilmektedir. Aslında zaten ciltte kendiliğinden  var olan, fakat zamanla dokularda giderek azalan hyalüronik asit’e takviye amaçlı yapılmaktadır. Bu işlem yani enjeksiyon sonrasında anti-oksidan görevi gören madde, kişinin cilt yüzeyine yitirdiği esneklik, parlaklık, canlılık ve doğallığa tekrardan kavuşmasını sağlar.
 

Gençlik Aşısı (IAL-SİSTEM) Nasıl Uygulanır?

Gençlik aşısı nasıl uygulanır sorusunun cevabını merak edenler için, enjekte işleminin yapılacağı bölgeye yapılan lokal anestezi devamında, cildin alt kısmına çok ince iğneler yardımıyla 15 – 20 dakika gibi bir süre zarfında işlem tamamlanmaktadır. Yine uygulamayı canlı olarak kliniğimizde izleme imkanına da sahip olabilmektesiniz.

Gençlik Aşısı (IAL-SİSTEM) Ne Zaman Etki Eder ve Ne Kadar Sürer?

Genel olarak 30 ve 35’li yaşlara sahip kişilerde cilt deformasyonu daha az olduğundan, yapılan ilk uygulamanın arkasından 15’er gün arayla 2 seans daha yapılması yetmektedir. Gençlik aşısı ne zaman etki eder ve ne kadar sürer sorusuna gelince ise, tedavi sonrası uygulamanın en etkili sonuçları ilk 3 ay içerisinde etkilerini ortaya koymaktadır. Tedavi neticesinde elde edilen yenilenme etkisinin devam edebilmesi için 3 veya 6 ayda bir tedavi seanslarının tekrarlanmasında fayda vardır.
Daha ileri yaşlarda ise tedavinin ilk 2 seansından itibaren 30 gün sonra hyalüronik asidin kalıcılığını arttırmak ve kırışıklıkları azaltmak amacıyla IAL Sistem ACP uygulamasından faydalanmak daha etkili olmaktadır.

Gençlik Aşısı (IAL-SİSTEM) Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

  • Alın
  • Kaş Ortası
  • Göz Çevresi
  • Ağız Çevresi
  • Yüz
  • Boyun
  • Dekolte
  • El Üzerleri

Gençlik Aşısı (IAL-SİSTEM) Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

– Özellikle sigara ve alkol kullanımı, güneşin zararlı etkilerine maruz kalma gibi sebeplerden dolayı cilt dokusunda çok daha erken meydana gelen yıpranmaların tedavisinde ve önlenmesinde oldukça etkili bir tekniktir. Gençlik aşısı uygulamasının avantajları arasında en önemli olanı cildin yenilenmesini ve taze bir görünüme kavuşmasını sağlamasıdır.
– Ortalama 20 yaşından itibaren bütün cilt tipleri için verimli olabilecek bir tedavi yöntemidir.
– Normal tedavi sürecinde lokal anestezi ve uygulama dahil olmak üzere toplam 1 saat gibi bir sürede tamamlanmaktadır. Oldukça pratik ve öğle arası tatilinde bile gerçekleştirilebilecek bir yöntemdir.

Gençlik Aşısı (IAL-SİSTEM) Riskleri ve Yan Etkileri Var mıdır?

– Tedavi sonrası enjeksiyon yerlerinde çok hafif şekilde adeta sinek ısırığı benzeri morluklar görülebilir, bunlar 2 ya da 3 gün içerisinde kendiliğinden kaybolmaktadırlar.
– Tedavi sonrasında morarma gibi yan etkileri engellemek için, aspirin kullanıyorsanız eğer uygulamadan 2 – 3 gün önceden bırakmalısınız.
– Çok nadiren alerjik reaksiyonlar oluşabilir.
– Vücudun Hyalüronik asit emilimini erken gerçekleştirmemesi için, tedavi sonrasında hamam, sauna gibi sıcak ortamlardan uzak durulmalıdır. Gençlik aşısı riskleri ve yan etkileri çok olmamakla beraber yine de belirttiğimiz bazı hususlara dikkat edilmesinde fayda olmaktadır.
– Hamileler gençlik aşısı uygulaması yaptıramamaktadır.
– Genel anestezi gerektirmeyen bir işlem olduğu için anesteziye bağlı riskler ortadan kalkmaktadır. Risk oluşumunun önüne geçmek üzere, uzman ve tecrübeli hekimler uygulama öncesi risk oluşturabilecek etkenlerin (örneğin, alerjik hastalıklar vb.) tespitini yapmakta ve gerekli önlemleri sağlamaktadır.

Gençlik Aşısı (IAL-SİSTEM) Uygulamasının Fiyatı Nedir?

Ciltteki deformasyon durumu, uygulanacak olan işlemin planı, kullanılacak olan aşının dozu gibi faktörler uygulamanın fiyatının belirlenmesinde rol oynamaktadır. Bu sebeple gençlik aşısı uygulaması fiyat nedir bilgisi, ön incelemeler ve uygulanacak işlemin kararlaştırılması sonucu ortaya çıkmaktadır. Konuya yönelik daha detaylı bilgi ve randevu almak için kliniğimize sosyal medya platformlarımız ya da sabit telefonlarımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Siz Değerli Hastalarımızı Kliniğimize bekleriz.
Randevu ve İletişim için  
+90 535 976 66 16    Whatsapp +90 535 976 66 16   Nolu Telefondan Ulaşabilirsiniz

Dermatolog Uzm. Dr  OYA ERMİŞ
Dermatoloji – Kozmetoloji


Soru Sor

Sihirli Dokunuşlar İçin...

Doktorunuza Danışın