İCON FRAKSİYONEL LAZER

İCON FRAKSİYONEL LAZER
İCON FRAKSİYONEL LAZER

Icon lazer Sistemi Nasıl Etki Eder?

Icon lazer sistemi nasıl etki eder sorusu en çok merak edilen ve araştırılan sorulardan bir tanesi olmaktadır. Cilt yüzeyinde en ufak bir tahrişe sebep olmadan cildin alt tabakalarına enerji göndererek kontrollü bir şekilde mikro-hasar meydana getirmektedir. İşlem sonrasında vücudun kendini yenileme mekanizması devreye girerek ciltte yeniden bir yapılanma sürecini aktifleştirmektedir. Böylece cilt adeta içeriden dışarı doğru yenilenip, tazelenmektedir. Kırışıklıklar, ince çizgiler hafiflemekte hatta zamanla kaybolmaktadır.

İcon Fraksiyonel Lazer

Bu teknik tedavi platform teknolojisinde çığır açan muhteşem bir tedavi yöntemidir diyebiliriz. Farklı yapılan işlemlerin özelliklerinin tek bir cihazda toplanmasıyla Icon Fraksiyonel Lazer tedavi yöntemi ortaya çıkmıştır. Bu yöntemle; bütün cilt tiplerinde çok daha kolay bir şekilde kırışıklık tedavisinden cilt gençleştirmeye, akne izlerinden cerrahi skarlara, lekeden damar tedavisine varıncaya dek oldukça geniş bir tedavi yelpazesine sahiptir.
Icon Fraksiyonel Lazer yöntemi sizlere patentli teknolojiler sayesinde oldukça etkin ve güvenli tedavi olanakları sağlamaktadır.

 • Birçok özelliği mevcut olan bu teknikte en yüksek güç seviyesinde uygulama yapılabilme özelliği sayesinde daha az seans ile, optimum sonuçlar elde etmeyi mümkün kılar.
 • En başından sonuna kadar tedavi boyunca sıcaklığı sabit tutarak hastanın rahat olmasını sağlar.
 • Enerji kaybını azaltarak tedaviden daha verimli sonuçlar elde edilmesini mümkün kılar.
 • Bu tedavi yöntemine  özgü bir teknoloji sayesinde uygulama süresi en alt seviyeye indirir. Örneğin Icon Fraksiyonel Lazer tedavi yöntemi ile tüm yüze yapılan bir tedavi 15 dakikada tamamlanabilmektedir.
 • Hastanın cildinde daha fazla lekelenmeye sebebiyet vermeden güvenli bir tedavi sunar. Bu özelliğinin arkasında ise tedavi öncesi ciltteki melanin yoğunluğunu ölçen bir teknolojiye sahip olmasıdır.


Nasıl Etki Eder?

İnsanın yaşı ilerledikçe yüzdeki yaşlanma belirtileri de belirginleşmeye başlamaktadır. İnce çizgiler, kırışıklıklar, cilt renginde oluşan düzensizlikler, cildin elastikiyetinin azalması, lekeler ve zararlı güneş ışınlarının sebep olduğu tahribat yüzdeki ciltte yorgun bir görüntü oluşturur.

Günümüz lazer teknolojisinin ulaştığı en son nokta olan Icon Fraksiyonel Lazer tedavi nasıl etki eder sorusunun cevabını hemen herkes merak etmektedir. Şöyle diyebiliriz ki; bütün yaşlanma belirtilerine aynı anda etki eden ve  bunu yaparken de sizi gündelik yaşamınızdan uzaklaştırmadan bir tedavi sunan tekniktir. Bu tedavi yöntemi cildin hem alt hem de üst tabakasında kontrollü ısı hasarı meydana getirir. Cilt tonu düzensizlikleri tedavi edilirken, cilt yüzeyinde leke, alt deride kolajen üretimi uyarılarak ciltte yenilenme ve gençleştirme sağlanır.

Herhangi bir soyucu özellik göstermediğinden yan etki riski oldukça düşüktür.  Tedavi edici etkisi oldukça yüksek olan bu teknik tüm kullanım alanları için FDA onaylıdır, hatta cilt çatlakları giderme noktasında ise FDA onayına sahip tek cihaz Icon Fraksiyonel Lazer olmaktadır. Cildin yapıtaşlarını oluşturan elastin ve kolajen üretiminin artması sonucunda;

 •     Yaşlılık lekeleri hafifliyor Cilt sıkılaşıyor, elastikiyeti artıyor
 •     Cildin dokusu ve rengi iyileşiyor
 •     Kırışıklıklar hafifliyor
 •     İnce çizgiler siliniyor
 •     Akne ve yara izleri hafifliyor
 •     Kahverengi lekelerin görünümü hafifliyor

Icon Lazer Sisteminin Diğer Fraksiyonel Lazerlerden Farkı Ne?

Bu sistemi en önemli ve özel kılan yanı; kendine özgü patentli teknolojileri sayesinde cildin altına fazla dozda yüksek enerji verebilmeyi mümkün kılması ki bu da tedavi noktasında daha etkili sonuçlar alınmasını olanaklı kılar. Icon lazer sistemini diğerlerinden ayıran özellikleri bakımından bir diğer özelliği de, yenilikçi teknoloji ile tedavinin çok daha rahat geçmesini sağlamasıdır.

İşlem Sırasında Acı Hisseder Miyim?

Tedavi uygulamasından yaklaşık 30-45 dakika kadar önce hastanın tedavi yapılacak bölgesine anestezik krem sürülmektedir. Yapılan bu işlem esnasında ısıyı sabit tutan bir teknoloji sahip olan bu teknik sizlere ağrısız ve çok rahat geçen bir tedavi imkanı sunmaktadır.

Derin Akne İzlerinde Etkili Bir Sonuç Almak Mümkün Mü?

Özellikle Icon Lazer tedavi tekniği ile derin akne izlerinde etkili bir sonuç almak mümkün olmaktadır. Bu tedavi tekniği; tedavi ameliyatların sebebiyle ciltte meydana gelen kesi izleri, yara izleri ve akne izlerinin giderilmesinde etkili olmaktadır. İzler içten dışa onarılırken, görünümleri hafiflemektedir.

Cildimde Güneşe Kaynaklı Kahverengi Lekeler Var, Başka Lazer Tedavilerini Denedim Lekelerimin Rengi Daha da Koyulaştı. İcon Tedavisinden Fayda Eder Mi?

Açık söylemek gerekirse aslında bu sistemi zaten en özel kılan yanı, işlem öncesinde cildin altındaki melanin miktarının ölçümünün yapılmasını sağlamasıdır. Bu sayede leke tedavileri çok daha güvenli bir sonuç vermektedir.

Kaç Seans Uygulanması Gerekiyor?

Genel olarak seans sayısı cildin durumuna bağlı olarak değişmekle birlikte, Icon Lazer tedavi seans sayısı ortalama 3 hafta arayla 3 ya da 4 seans uygulanmaktadır.

Tedavinin Etkilerini Ne Zaman Görürüm?

Yapılan tedavi sonrasında cildin kendini onarma sürecinin başlamasıyla birlikte tedavinin olumlu etkileri gözlenmeye başlamaktadır. Tedavi görenlerin birçoğu daha ilk seans sonrası ciltlerinin daha parlak ve taze göründüklerini söyleyip hissetseler de, tedavinin gerçek sonuçları üçüncü seanstan sonra gözlemlenmeye başlanmaktadır. Tam sonuçların meyve vermesi ve nihai halini alması ise birkaç ayı bulmaktadır. Kusursuz Cildin Anahtarı Icon Lazer tedavi sistemi,  teknolojilerde çığır açan bir yeniliktir. Ayrı ayrı uygulanan birçok özelliğin tek bir cihazda yani Icon Lazer Sistemi’nde toplanmasıyla hastalara tüm cilt tipleri için; kırışıklık tedavisinden cilt gençleştirmelere, yanık, cerrahi ve akne izlerinden, çatlakların giderilmesine, damar ve leke tedavisinden epilasyona kadar çok geniş bir kullanım yelpazesi mevcuttur.

Bu tedavi yöntemlerinde cerrahi uygulamalardan sonra en çok kullanılan fraksiyonel lazer tedavi tekniğidir. Dünyanın fraksiyonel lazer teknolojisindeki öncüleri tarafından geliştirilen bu teknik, non-ablative yani soyucu olmayan özelliği sayesinde iyileşme süresini en alt süreye düşüren, farklı cilt sorunlarının tedavisinde kullanılan oldukça yeni bir teknoloji ürünüdür.

 • Kullanım Alanları
 • Cilt yenileme
 • Kırışıklık, ince çizgiler
 • Pigment lezyonlar
 • Akne Skarı
 • Yara ve cerrahi izler
 • Yanık izleri
 • Cilt çatlakları
 • Cilt tonu düzensizlikleri
 • Vasküler lezyonlar
 • Portwine
 • Rosacea
 • Lazer epilasyon

Neden ICON?

Tamamen yenilikçi teknolojilerle fraksiyonel lazerin mükemmelleştirilmiş bir birleşimi olan Icon Lazer Tedavi tekniği bizlere oldukça rahat bir kullanım olanağı sunmaktadır.

En önemli özelliklerinden bir tanesi ise kendine özgü teknolojileri sayesinde cilt altına daha yüksek enerji iletilmesine olanak sağlıyor olmasıdır. Böylece ciltte kolajen üretimini aktifleştirerek sürecin optimum seviyeye taşınması ile daha etkili sonuçlar vermektedir.

Bu teknik daha güçlü enerji seviyesi sayesinde daha etkili sonuçlar almayı mümkün kılarken, yenilikçi özellikleri sayesinde de hem tedavi esnasında hem de tedavi sonrasında hastalara çok daha rahat bir ortam sunmaktadır.

Kısaca Icon Lazer Sistemi ile cildinizde gözlemlediğiniz olumlu değişikliklerin tadını günlük yaşantınızı aksatmadan çıkarabilmektesiniz.

Icon Ağrılı Bir Uygulama Mıdır?

Icon tedavisinden yaklaşık 30 dakika önce uygulanan anestezik krem ile hasta tedaviye hazır hale getirilir. Isıyı 5 °C’de sabit tutan kontak soğutma sayesinde hasta ağrı, acı hissetmez.

Icon Kaç Seans Uygulanır?

Cilt problemlerine ve cildin ihtiyacına göre 3 hafta ara ile 3-4 seans önerilir.
Icon Uygulama Sonrasında Yan Etki Oluşur Mu?

Icon tedavi yöntemi  FDA onayına sahip oldukça güvenli bir yöntemdir. Uygulamadan sonra tedavi alanında hafif kızarıklık, ödem ve sıcaklık hissi oluşabilir. Bu etkiler geçicidir, hasta hemen sosyal yaşamına geri dönebilir.

Icon Uygulama Sonrası Herhangi Bir Bakım Gerekir Mi?

 Eşsiz Icon Lazer Tedavi Uygulaması sonrası bakım olarak soğuk kompres uygulanmasında fayda olmaktadır. SPF 45 ya da üzeri bir güneş koruyucu kullanılması önerilir. Otobronzan krem bir süre kullanılmamalı ve solaryuma girilmemelidir.

Tüm Cilt Tiplerinde Çoklu Tedavi İçin Eksiksiz Çözüm

Birçok özelliğin tek bir cihazda toplanmasıyla kullanıcılara tüm cilt tiplerinde epilasyondan kırışıklıklara, cerrahi ve akne skarlarından çatlak tedavisine kadar geniş bir kullanım alanı sunar. BU uygulamalarda cerrahi yöntemlerden sonra en çok tercih edilen fraksiyonel lazer teknolojisidir. Bu işle uğraşan dünyanın fraksiyonel lazer teknolojisi liderlerince geliştirilen ICON, non-ablative özelliğiyle iyileşme süresini minimuma düşürmektedir. Farklı cilt sorunlarının tedavisinde kullanılan üstün bir teknolojiye sahiptir.

Siz Değerli Hastalarımızı Kliniğimize bekleriz.
Randevu ve İletişim için  
+90 535 976 66 16    Whatsapp +90 535 976 66 16   Nolu Telefondan Ulaşabilirsiniz

Dermatolog Uzm. Dr  OYA ERMİŞ
Dermatoloji – Kozmetoloji


Soru Sor

Sihirli Dokunuşlar İçin...

Doktorunuza Danışın