SOMON DNA
SOMON DNA

Somon DNA

Somon DNA, polinükleotid özelliğinde olup ciltteki hücre yapımında  görev alır. Somon DNA ölü ciltleri canlandırmak ve cildi daha genç bir görünüme kavuşturmak amacıyla kullanılır. Çevresel etkenlerin tesiriyle zaman geçtikçe cilt kalitesi bozulur ve ciltte bulunan deriler ölür. Ciltteki elastin ve kollajen liflerinin parçalanarak vücutta bulunan hyaluronik asit maddesinin görevini tam olarak yapamaması durumunda cilt daha mat ve daha kuru olur. Yani elastikiyeti azalır. Bu ve benzeri durumlarda Dr. Tekin Yıldırım Somon DNA gençlik aşısı uygulamasını öneriyor.

Somon DNA Uygulaması Nedir?

Somon DNA aşısı hyaluronik asit ve Somon DNA ‘dan oluşan 4 cc’lik aşı uygulaması ile cildin hızlı bir şekilde nemini ve elastikiyetinin artmasını sağlayarak cilde parlaklık kazandırır. Bununla birlikte yoğun bir hyaluronik asit içerdiği için cildin yüksek oranda nemli olmasını sağlar. Somon DNA ve hyaluronik asit molekülleri  Mastelli Bio- Pharmaceutical adlı şirket tarafından geliştirilen patenli bir teknolojidir. Bu maddeler aynı zamanda vücudun doğal elementleridir.

Somon DNA Nasıl Uygulanır?

Somon DNA tedavisinin uygulaması tıbbi olarak cilt altına küçük iğneler verilmesi şeklindedir. Uygulama sırasında ilk olarak cilt nemlendirilir. Cilde uygulanan hyaluronik asit sayesinde cildin kaybettiği nem oranı düzenlenerek, cilt asıl tedaviye hazır hale getirilir. Bu işlem genellikle 15 gün kadar devam eder. İkinci olarak da gençleştirme etkisini oluşturan 2 farklı evreye geçiliyor. Bu evrelerde somon balığının sütünden elde edilen serum enjekte uygulaması için deri altına yerleştiriyor.

Somon DNA uygulaması ile birlikte UV ışınları ile sigara ve alkol gibi olumsuz faktörlerden kaynaklanan protein eksiklikleri de giderilir. Bu uygulama neticesinde ciltteki ölü deriler canlanarak zamanla ciltte gençleşmeler görülür. Bu uygulamanın cildi gençleştirme etkisinin yanında, içerisinde bulunan somon balığının sütü sayesinde, cildin ihtiyacı olan farklı vitaminlerin miktarını da artırır. Cildin vitamin ve protein ihtiyaçlarını karşılayan Somon DNA uygulaması, cildin genç görünüme kavuşmasını  ve ölü derilerin ortadan kaldırılmasını sağlayan yöntemdir.

Somon DNA Hangi Sıklıkta ve Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Somon DNA uygulaması genellikle 1 -3 hafta Aralıklarla, 1 ila 5 seans arası uygulanır. Bu sürenin belirlenmesinde cildin ihtiyacı dikkate alınır


Somon DNA Uygulamasına Hangi Durumlarda İhtiyaç Duyulur?

Yaşlanmaya bağlı olarak ciltteki kırışıklıkların tedavisi, Somon DNA uygulamasına hangi durumlarda ihtiyaç duyulur sorusunun ilk cevabı olmaktadır.

  • Çevresel faktörlerin tesiriyle nem ve parlaklığını kaybeden cilde nem, parlaklık ve ışıltı vermek için,
  • Ciltte oluşan akne ve sivilcelerin skarlarını ortadan kaldırmak için,
  • Göz altı morluklarının giderilmesinde ve göz altının aydınlatılmasında,
  • Kuruyan ve nem dengesini kaybeden ciltlerin nem  ihtiyacını karşılamak için,
  • Stres, menopoz, hormonal bozukluklar, sigara, alkol, uyuşturucu, düzensiz ilaç kullanımına bağlı olarak ortaya çıkan sarı ve mat ciltlerin yenilenmesi ve  cilde canlılık getirmek için,
  • Boyun ve dekolte bölümlerini gençleştirmek için,

Yaşın ilerlemesi ile birlikte veya çalışılan ağır işlerden dolayı el üstünde kırışıklıklar meydana gelir. Bunların  giderilmesinde ve cildin gençleştirilmesinde ,vücut çatlaklarının ortadan kaldırılmasında yine Somon DNA uygulamasına ihtiyaç duyulmaktadır.

Ayrıca Somon DNA uygulamasının hücre yenileyici işlevi olduğundan  somon balığının sütü, cildin kollajen ve elastik liflerinin sayısını arttırarak cildin sarkmasına engel olur. Elastik kaybını azaltarak başta göz çevresi olmak üzere kırışıklıkları azaltır ve bir süre sonra tamamen yok eder. Bu uygulama klinik olarak kanıtlanmış, yeni ve son derece üstün yaklaşım sunan en etkili protokoldür. Ciltte meydana gelen radyasyon hasarlarını engelleyerek, pürüzsüz sağlıklı görünen ve ışıltılı bir cilde kavuşmayı sağlar.

Somon DNA uygulamasının ardından  kişiler, iş ve sosyal yaşamlarına kaldıkları yerden devam edebilirler. Sadece, ciltte çok hafif bir kızarıklık oluşur ancak bu kızarıklık bir gün bile sürmeden geçer. Bazı zamanlarda cilde iğne uygulaması yapıldığından, ciltte iğneye bağlı hafif morluklar görülebilir. Bu morluklar da makyaj ile ortadan kaldırılabilir.

Somon DNA Uygulaması Başka Hangi Uygulamalarla Birlikte Uygulanabilir?

Somon DNA uygulaması lazer veya radyofrekans gibi uygulamalarla birlikte geri dönüşümlü olarak uygulanabilir. Böylece istenilen etki daha kolay elde edilir. Ayrıca uygulama,  öncesi dolgu ile uygulandığı zaman kırışıklıkları daha hızlı giderir ancak dolgu ile birlikte kullanıldığı zaman ise sarkma ve kırışıklıkların artması sonucunu doğurduğu  için dolgu ile birlikte uygulanması önerilmez.

Uygulama ağrısızdır bu nedenle anesteziye ihtiyaç yoktur. 15 veya 20 dakika süren bir uygulama sonrası kişiler günlük yaşamına kaldıkları yerden devam edebiliyor ancak seans süresi kişinin cilt yapısına ve cilt yaşına göre farklılık gösterebiliyor. Genel olarak seans süreleri ayda bir veya iki ayda bir olarak değişmektedir. İleri ki zamanlarda ise seans süreleri uzayarak 3 ay da bir olarak gerçekleşmektedir. Cildinde aşırı yaşlanma ve sarkma olan bireylerde, 15 gün arayla uygulanan seanslar daha etkili sonuç veriyor. Uygulama süresine ve seanslara riayet edildiğinde hastanın cildinde olağanüstü değişimler ve canlanma görülecektir. Her uygulamadan sonra kişiler, normal bir sabahtan daha genç bir cilde sahip olarak güne başlayacaklardır. Uygulama sonrasında ilk olarak fark edilen ciltte oluşan parlaklık ve canlılık olacaktır. Ardından cildi gerginleştirerek ciltte oluşan kırışıklıkları ortadan kaldırır.

Somon DNA Uygulaması Hangi Durumlarda Uygulanmaz?

Somon DNA uygulaması hangi durumlarda uygulanmaz sorusuna cevap teşkil edecek durumları sizler için aşağıda sıraladık.

Kontrol atına alınamayan ve insülin kullanan şeker hastalarında,

Bazı rahatsızlıklarından dolayı felç geçirme riski olanlarda,

Kanı zor pıhtılaşan kişilerde,

İlaç tedavisi uygulanması gerekli olan kişilerde veya kalp hastalığında,

Hamile olan bayanlarda Somon DNA’sı tavsiye edilmemektedir.

Somon DNA Uygulaması Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer sizde bu uygulamayı yaptırmaya karar verdiyseniz; Somon DNA uygulaması yaptırmadan önce dikkat edilmesi gerekenler nelerdir bunlara çok dikkat etmelisiniz. Uygulama sonrası aspirin vb. gibi kanı sulandıran ilaçlar kullanılmamalıdır. Bu tarz ilaçlar kullanıldığında morlukları ve ödem oluşabilmektedir. Bunun haricinde hiçbir alerji riski taşımaz ve sağlık açısından zararı bulunmayan son derece güvenilir bir uygulamadır. Uygulamanın güvenilirliği de klinik testler ile ortaya konmuştur. Uygulama ortalama 1 yıl boyunca ilk günkü etkinliğini korur ve yılda bir kez uygulanması  gerekir.

Somon DNA uygulamasını cinsiyet  fark etmeksizin genç ve olgun tüm cilt tiplerine uygulanabilir ancak uygulamanı ardından cildi güneş ışınlarına maruz bırakmamak  gerekir. 

Somon DNA Uygulamasının Fiyatı nedir?

Somon DNA uygulama fiyatları hakkında net bir bilgi vermek mümkün olmamaktadır. Bunun en önemli sebebi ise uygulamanın  fiyatı cilt sorunlarına göre ve uygulanacak seans sayısına göre farklılık göstermektedir. Seansı çok uzun olan uygulamalarda fiyatlar biraz daha yüksek olmaktadır. 

Uygulama sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

Somon DNA uygulamasından sonra  dikkat edilmesi gereken bir şey yoktur. Özellikle bir iki seans da nemlendirme yoğun olduğu için cilde yüz masajı uygulaması yapılmalıdır. Bunun dışında yüze uygulama sonrası, ilk 6 sat içinde makyaj yapılmaması gerekir. Ayrıca yüzün temizliğinin sağlanması tedavi için yeterli olacaktır. Uygulama öncesinde oluşabilecek ağrı, kızarıklık ve morlukları engellemek için ilaçlar verilir. Güvenilir ve hijyen bakımından temiz olan klinik ortamlarında uygulanan Somon DNA uygulaması, bireye hiçbir sorun oluşturmamaktadır. Uygulamayı yaptırmak isteyen kişilerin kesinlikle güvenilir ortamları ve işinde uzman olan uzmanların seçmeleri uygulamadan istenilen etkinin elde edilmesinde önemlidir.

Siz Değerli Hastalarımızı Kliniğimize bekleriz.
Randevu ve İletişim için  
+90 535 976 66 16    Whatsapp +90 535 976 66 16   Nolu Telefondan Ulaşabilirsiniz

Dermatolog Uzm. Dr  OYA ERMİŞ
Dermatoloji – Kozmetoloji

 


Soru Sor

Sihirli Dokunuşlar İçin...

Doktorunuza Danışın