ULTRAFORMER HİFU

ULTRAFORMER HİFU
ULTRAFORMER HİFU

Ultraformer (HIFU-Ameliyatsız Yüz Germe) Nedir?

Ultraformer tedavisi yüksek şiddetli fokuslu ultrason (HIFU) teknolojisi kullanarak uygulanan ameliyatsız yüz gençleştirme işlemidir.  Ultraformer ameliyatsız yüz gençleştirme, esasında cildin alt katmanlarındaki dokuya ses dalgaları iletilmesi yoluyla  dokuda kolajen artırımını sağlama tekniğidir.

Ultraformer Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?

Ultraformer uygulaması; vücutta özellikle  dudak çevresi, kaş, yanak, alın, dekolte, boyun-gıdı ve göz çevresi kısımlarına uygulanmak amaçlı tercih edilmektedir.

Ultraformer (HIFU) Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Ultraformer uygulamasının faydaları, uygulama yapılan bölgede anti-aging görevi görerek ciltteki kolajeni artırması,  cilde elastikiyet özelliğini yeniden kazandırması ve yaşlılığa bağlı sarkmaların ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır. Bütün bu faydaların herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek kalmaksızın sağlanması da hastalar açısından ayrı bir tercih sebebidir.Ultraformer Uygulamasının Aşamaları ve Süresi Nedir?

Ultraformer uygulama süresi yapılan her bölgeye göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 30-60 dakika olmaktadır. Etkili sonuçlar için 1-3 seans yeterlidir. Bunun yanında etkiler herkese göre değişiklik gösterebilmektedir. Ultraformer uygulamasının aşamaları ve süresi, tedaviye başlamadan önce cilt temizlenir, ultrason cihaz başlığına jel sürülür ve işleme başlanır, toplamda yarım ile 1 saat arası sürmektedir. Cilt dokusu tedavi esnasında işlemden etkilenmez. Tedavinin etkileri 1 hafta sonra daha iyi hissedilir, 1 ay sonra ise etkiler gözle görülür ve 2 ayın sonunda ise etki zirveye ulaşır.

Ultraformer Uygulaması Kimler İçin Sakıncalıdır?

Ultrafomer tedavi uygulaması kimler için sakıncalı sorusuna ise; kanser hastalarına, hamilelere, vücudunda elektronik cihaz veya metal stent bulunanlara, kan pıhtılaşması sorunu yaşayanlara, uygulama yapılacak bölgede aktif yarası olanlara, epilepsi ve diyabet gibi sağlık problemi olanlara uygulanması uygun görülmemektedir.

Ultraformer Uygulaması Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Tedavinin 1-2 gün öncesinden başlayarak glikolik asit içerikli kremler kullanılmamalısınız. Ultrafomer tedavi uygulaması öncesinde ve sonrasında dikkat edilecekler arasında, uygulama yapılan bölgeye ortalama5 saat su değdirilmemeli ve 1 hafta boyunca glikolik asit içeren kremler sürülmemelidir. Tedavi sonrasında yine iki hafta boyunca güneş koruyucu kremler kullanılması yer almaktadır.

Siz Değerli Hastalarımızı Kliniğimize bekleriz.
Randevu ve İletişim için  
+90 535 976 66 16    Whatsapp +90 535 976 66 16   Nolu Telefondan Ulaşabilirsiniz

Dermatolog Uzm. Dr  OYA ERMİŞ
Dermatoloji – Kozmetoloji


Soru Sor

Sihirli Dokunuşlar İçin...

Doktorunuza Danışın