YÜZ GENÇLEŞTİRME

YÜZ GENÇLEŞTİRME
YÜZ GENÇLEŞTİRME

Lazerlift İle Yüz Germe

Bu yöntemle cilt ve cilt altı dokuları lazer sistemleri ile ısıtılarak yapılan bir yüz gerdirme tedavi tekniğidir. Kollajen adı verilen yapı 50-60 derecede ısıtıldığında kısalmaktadır. Bu sebeple ciltte bol miktarda yer alan bu yapılar yüksek ısı ile ısıtılınca ister istemez boyları kısalmakta ve deri gerilmektedir. Böylece ciltte gerilme ve yenilenme sağlanmış olur, siz bunu birde Somon DNA, Hyaluronik asit aşısı ve mezolift ile beraber uygulandığında tedavinin etkisi iki katına çıkar. Lazerlift ile yüz gençleştirme tedavi seansı ortalama 2-4 arasında değişmektedir.

Yüz Gençleştirme (Yüz Germe) Nedir?

Artık günümüz teknolojisi ile ameliyatsız olarak yapılan yüzde cilt gençleştirme tedavi yöntemleri birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Peki ameliyatsız yüz gençleştirme (germe) nedir ve nasıl yapılmaktadır? Günümüzde ameliyatsız yüz germe olarak da adlandırılan bu tedavi yöntemleri sayesinde, ciltteki deforme olmuş yapılar ve sarkmalar tedavi edilmektedir. Artık günümüz teknolojisi ile yüz gerdirme ve gençleştirme işlemleri sürekli gelişen anatomik bilgiler ve yeni teknikler sayesinde birçok hastayı ameliyat olmaktan kurtarıyor.

Bu teknikler sayesinde artık hastalar ameliyat gibi zahmetli operasyonlardan kurtulmakta ve yapılan tedavi sonrası gündelik iş hayatlarını hiçbir aksaklığa uğratmadan rahatlıkla devam ettirebilmektedirler. Bunun yanında yine ameliyatın gösterebileceği birçok yan etki gibi olumsuz problemlerden de kurtulmuş olmaktadırlar. Ayrıca bu tedavi yönteminde uygulanan işlemlerin birçoğu cilt altı dokuları aktif hale getirdiği için gençleşmeye de sebep olmaktadır. Günümüzde ameliyatsız yüz germe/gençleştirme tedavisinde en çok kullanılan tekniklerden bazıları , Mezolift, Hyaluronik asit aşısı ve Somon DNA ile yüz germe olmaktadır.

Bu yöntemlerin hemen hepsi de insan cildine minik zerkler halinde faydalı ve gençleştirmeyi aktive edici maddelerin verilmesine dayanan yöntemlerdir.Bu tedavi yöntemi ise hastanın kendi kanından az bir miktar alınarak kırmızı akyuvar sayısı bakımından zenginleştirilmiş olarak ve iyileştirme faktörlerince zenginleştirilmiş plazma elde edilmesidir. Somon DNA tedavi yöntemi ise önemli bir yapı taşı olan ve cilt onarımı için gerekli polinükleotid maddesini içerir.

Mezolift adı verilen madde ise; mineral, vitamin, antioksidan ve benzeri birçok faydalı maddeleri ihtiva eden bir kokteyldir. Bir diğeri olan Hyaluronik asit aşısı ise; cildin kendinde doğal olarak zaten bulunan fakat zamanla miktarı azalan besleyici ve nemlendirici bir şekerdir. Şimdi yazmış olduğumuz bütün bu ameliyatsız yüz gençleştirme ve bakım işlemlerini Lazerlift ile yüz germe tedavisinde bir arada uygulandığında çok daha etkili sonuçlar alınabilmektedir.

Mikro Fokuslu Ultrason İle Yüz Gençleştirme

Bu tedavi yönteminde yapılan genel işlem ise, ses dalgaları ile cilt ve cilt altı dokuları etki altında bırakılmakta ve böylece ameliyatsız germe işlemi yapılmaktadır. Özellikle yanak sarkmaları ve çene netliği kaybı gibi rahatsızlıklarda oldukça etkili olmaktadır. Ses dalgaları özelliği bakımında cilde hiçbir zarar vermeden alt katmanlarına geçebilmekte ve oradaki dokuları uyarabilmektedir. Fokuslu ultrason tedavi yöntemi tek seans uygulanıp etkisi 1-1,5 yıl devam edebilmektedir.
Fraksiyonel Radyofrekans (Altın İğne) İle Yüz Germe

Günümüzde yaygın olarak kullanılan Fraksiyonel Radyofrekans (Altın İğne) ile yüz gençleştirme yönteminde ise; iğnelerin mekanik etkisi ve radyofrekansın ısıtıcı etkisinden yararlanılmaktadır. Mikroiğneler gözenekleri küçültürken radyofrekans ise cildi sıkılaştırır. Bu tedavi yöntemi ciltte oluşan sarkmalar için tercih edilebileceği gibi akne izleri olan kişilerde de rahatlıkla tercih edilebilir.

İp İle Yüz Germe (Örümcek Ağı ) Tedavisi

Ameliyatsız tedavi yöntemlerinde birisi de iple yüz germe tekniği olmaktadır. İnsan vücudunda zamanla eriyip kaybolanı ve kaybolmayanı olmak üzere iki çeşit ip türü olmaktadır. Kalıcı olan ip türleri biraz daha etkili olsalar da kalıcı olmaları yüzünden cerrahi müdahaleye kaymaktadır. Bu yüzden ip ile yüz gençleştirme tedavisi için zamanla eriyip atılan ipler çok daha yaygın olarak kullanılmakta ve tercih edilmektedir.
Çoğunlukla yüzün alt bölümlerinde, çok büyük olmayan gıdılarda ve çene hattı bozulmalarında tercih edilmektedir. Bu yöntem zayıf ve yağ dokusu az olan kişiler için çok uygun olmayıp tavsiye edilmemektedir.

Dolgu İle Yüz Gençleştirme

İnsan yüzündeki sarkmalar sadece cildin gevşemesinden kaynaklanmamaktadır. Bunun yanında cilt derisinin alt bağlarında meydana gelen deforme ve zayıflamalarla da oluşabilmektedir. Kalıtsal olarak yanakları zayıf olan kişilerde çok daha erken yaşlarda göz altı çukur, torbalanma ve yanakta düzleşme gibi oluşumlar meydana gelebilmektedir. Bu gibi durumlarda dolgu ile yüz gençleştirme/germe tedavisi uygulanması gerekmekte ve yerinde olmaktadır.
Bu gibi durumlarda siz eksilen hacmi öncelikle doldurmalısınız, yoksa diğer yöntemler çok da bir işe yaramayacaktır. Ameliyatsız olarak bu tür germe tedavisi yönteminde özellikle 40-45’li yaşlar sonrasında oldukça verimli sonuçlar alınabilmektedir.

Siz Değerli Hastalarımızı Kliniğimize bekleriz.
Randevu ve İletişim için  
+90 535 976 66 16    Whatsapp +90 535 976 66 16   Nolu Telefondan Ulaşabilirsiniz

Dermatolog Uzm. Dr  OYA ERMİŞ
Dermatoloji – Kozmetoloji


Soru Sor

Sihirli Dokunuşlar İçin...

Doktorunuza Danışın