Antalya Dermatolog İhtiyacınız İçin Buradayız!!!

Antalya Dermatolog

İnsan cildinde yaşanan sorunların farklı nedenleri vardır. Bunların bir kısmının dış etkenlerden kaynaklandığı bilinse de bunun haricinde kullanılan ilaçlar, geçirilen hastalıklar, yaşlanma ve benzer etkilerin cildi fazlasıyla etkilediği bilinir. Bu etkiler ciltte kırışmalara, siyah noktalar oluşmasına, sarkmalara, gözeneklerin tıkanmasına ve bazı lekelerin oluşmasına neden olabilir. Söz konusu sorunlara zamanında yapılmayan müdahaleler, bunların daha da büyümesine veya kalıcı olmasına neden olabilir. Bundan dolayı Antalya dermatolog insanların hızlı bir şekilde cilt sorunlarını tedavi ettirmesi gerekir.

Dermatoloji Nedir?

Yukarıda genel hatları ile bahsedilen cilt sorunları ile ilgilenen bilim dalına dermatoloji denir.En iyi cilt doktoru Bu bilim dalı saç, tırnak, mukoza sıvısının olduğu bölgeler ve diğer bölgelerdeki deri ile ilgilenir. Hastanelerde de yer alan dermatoloji, diğer polikliniklerin aksine sadece hastalıklarla değil, insanların güzel görünmesi ile de ilgilenir.

Dermatolojinin alanına giren rahatsızlar gene olarak; sivilce, egzama, dermatit, mantar, siğiller, sedef hastalığı, cilt kanseri, uçuk ve benzerleri şeklindedir. Bunların haricinde ise farklı nedenlerle oluşan cilt lekeleri ve ciltte meydana gelen anomaliler de dermatolojiyi ilgilendirir.

Dermatolojide Kullanılan Tedavi Yöntemleri

Dermatoloji veya bilinen diğer adıyla cildiye, geçmişte klasik tedavi yöntemlerini kullanırdı. İlaç, krem, losyon ve buna benzer yöntemler ağırlıktaydı. Günümüzde de durum bu şekildedir, fakat bunların haricinde yeni geliştirilen yöntemlerin olduğu da bilinir. Özellikle teknolojinin ilerlemesine bağlı olarak ortaya çıkan yeni yöntemler, cilt lekelerinin giderilmesi noktasında son derece etkilidir. Cildiye bölümünün kullandığı tedavi yöntemlerini genel olarak şu şekilde sıralamak mümkündür:

Topikal ilaçlar

Cerrahi yöntemler

Sistemik ilaçlar

Lazer tedavileri

Fototerapi

Radyo terapi

İmmünoterapi

Bu yöntemlerin etkili sonuçlar vermesi için işlemi gerçekleştiren en iyi cilt doktoru ve ya dermatolog uzmanlığının çok önemli olduğu unutulmamalıdır. Bundan dolayı insanların tedavi için herhangi birisini değil, alanında uzman olan bir dermatolog hekimi tercih etmesi, beklentilerin tam anlamıyla karşılanmasını sağlar.Cildinizi Dermatologlar Emanet Edin!


Sihirli Dokunuşlar İçin...

Doktorunuza Danışın