Dolgu Uygulamaları

Yılların çizgilerini silmede mükemmel bir sonuç veren dolgu uygulamaları, Dermatokozmetoloji’de oldukça fazla tercih edilmektedir. Yüzdeki izleri yok etmenin yanında, ince ve derin kırışıklıkları da giderir. Deri altına enjekte edilen dolgu maddeleri ile yüzde çok daha genç, dinamik ve aydınlık bir görünüm elde edilir. Dolgu uygulamalarının doğru alana doğru dozlarda uygulandığı takdirde cildin görünüşüne etkisi büyüktür.

Dolgu Uygulaması Nedir?

            Dolgu uygulamalarında en çok tercih edilen dolgu yöntemlerinden birisi hyalüronik asit bazlı dolgu uygulamasıdır. UV ışınlarının neden olduğu hasarlar ve yaşlanma ile birlikte yüzde ince ve derin kırışıklıklar meydana gelir. Kırışıklıkların giderilmesi ve yüzün yeniden şekillenmesinde son derece etkili bir dermokozmetik uygulamadır. İnsan vücudunda bulunan bir madde olan hyalüronik asidin vücuda adaptasyonu kolaydır. Cildi besleyen bir madde olup cilt sağlığı için önemlidir.

 Dolgu Uygulaması Nasıl Yapılır?

            Kalıcılığı 6-18 arası değişen dolgu uygulaması deri altına dolgu maddesinin enjekte edilmesidir. Bireyin özgüvenini arttıran, iş ve sosyal yaşamında fark yaratan bir  uygulama olup, dolgu yapılan bölgeye göre işlem süresi 10-20 dakikadır. Uygulama yapılacak bölgeye ilk olarak anestezik krem sürülür. Daha sonra ince uçlu bir enjektör yardımı ile hyalüronik asit maddesi sorunlu bölgeye enjekte edilir. Dolgu uygulaması enjekte sonrası hemen etkisini gösterir.

 Dolgu Uygulaması Hangi Bölgelere Yapılır?

o Burun kenarından dudaklara uzanan çizgilere (nazolabial alana)

o Dudak ve dudak üstü çizgilerine

o Burun alanına

o Göz altına

o Dudak dolgunlaştırmada,

o Kaş alanına ve şakaklara

o Elmacık kemiği ve yanakları dolgunlaştırmada

o Çene ve Çene hattında daha net bir görüntü elde etmede kullanılır.

o Yüzde lifting etkisi yaratan bir uygulama olup yüz bölgesinde kaybolan hacmin geri kazanılmasını sağlar. 

 Dolgu Uygulaması Sonrası

o Yan etkileri yok denecek kadar az olan dolgu uygulaması sonrası geçici şişlik, morluk veya hassasiyet oluşabilir. Hastaya göre değişen bu etkiler hızla geçtiğinden hasta kısa sürede sosyal yaşamına geri döner.

Bu yöntemlerin etkili sonuçlar vermesi için işlemi gerçekleştiren en iyi cilt doktoru ve ya dermatolog uzmanlığının çok önemli olduğu unutulmamalıdır. Bundan dolayı insanların tedavi için herhangi birisini değil, alanında uzman olan bir dermatolog hekimi tercih etmesi, beklentilerin tam anlamıyla karşılanmasını sağlar.Cildinizi Dermatologlar Emanet Edin!Sihirli Dokunuşlar İçin...

Doktorunuza Danışın