Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu

İnsanların yaşları ilerledikçe, yaşlılığın etkisi zaman içinde kendisini gösterir. Bu etkilerden birisi de göz altında oluşan sarkmalardır. Fakat bazı insanlarda söz konusu durumlar, daha erken yaşlarda kendisini gösterebilir. Gerek böyle durumlarda, gerekse de söz konusu etkilerden kurtulmak isteyen kişilerde uygulanacak göz altı ışık dolgusu ile bahse konu etkilerin tamamının engellenmesi mümkündür.

Göz altı ışık dolgusunda, insan vücudunda bulunan hyalüronik asit kullanılır. Vücut için yabancı olmayan bu madde, göz altındaki belli noktalara enjekte edilir. Maddenin tamamen doğal olması, herhangi bir enfeksiyon riskinin önüne geçer. Laboratuvar ortamında hazırlanan bu maddenin enjektesinden önce göz altlarının antiseptik madde ile temizlenmesi gerçekleştirilir. Daha sonra ise bölgeye lokal anestezi yapılır. Son olarak kanüller yardımı ile uygulama gerçekleştirilir. Uygulamanın etkisinin tam olarak görülmesi için ortalama 3 hafta beklenmesi gerekir.

Mezoterapi

Cilt bakımı başta olmak üzere farklı amaçlarla kullanılan yöntemlerden birisi de mezoterapidir. Mezoterapi ilk olarak 1950’li yıllarda uygulanmaya başlanmış ve zaman içinde daha da geliştirilmiştir. Son derece basit bir tekniğe sahiptir. Derinin orta tabakasına mineral, vitamin, enzim ve aminoasit gibi maddelerin enjekte edilmesi işlemidir. Bu işlem sayesinde derinin orta tabakasındaki kolajen ve elastin gibi maddelerin üretilmesinin uyarımı yapılır. Bu ise farklı sorunların çözümü anlamına gelir.

Bu tedavi yöntemi seanslar halinde uygulanır. Uygulama nedenlerinin başında cilt bakımı, anti-aging, selülit, saç dökülmesi, cilt lekeleri ve göz altı morluklarıdır. Bunların haricinde de benzer amaçlar için kullanıldığını söylemek yanlış olmaz. Gebeler ve kronik hastalığı olmayan hemen herkes bu tedavi yöntemini kullanabilir. Böylece çok ciddi sorunların kısa sürede kalıcı olarak tedavisi mümkün hale gelmiş olacaktır.

Dermapen

Cilt lekelerinin giderilmesi, cildin sıkılaştırılması ve cilt bakımı için kullanılan yöntemlerden birisi olan dermapen, mikro iğnelemenin kullanıldığı bir yöntem olarak dikkat çeker. Bu iğnelemeler ile cilde bir takım doğal maddelerin enjektesi yapılabilir. Bunun yanı sıra ciltte oluşturulan yaralar ile cildin uyarılması sağlanır. Böylece cilt kendisini yenilemeye başlar. Bir süredir kullanılan bu yöntem ile çok daha sıkı bir cilde sahip olabilir, bazı cilt lekelerinizden tamamen kurtulabilirsiniz.

Bu yöntemlerin etkili sonuçlar vermesi için işlemi gerçekleştiren en iyi cilt doktoru ve ya dermatolog uzmanlığının çok önemli olduğu unutulmamalıdır. Bundan dolayı insanların tedavi için herhangi birisini değil, alanında uzman olan bir dermatolog hekimi tercih etmesi, beklentilerin tam anlamıyla karşılanmasını sağlar.Cildinizi Dermatologlar Emanet Edin!


Sihirli Dokunuşlar İçin...

Doktorunuza Danışın