Hydrafacial ile Işıldayan Ciltler

          Her insan sağlıklı, ışıltılı bir cilde sahip olmak ister. Gün içinde, UV ışınları ve hava kirliliği gibi dış etkenlere maruz kalan cildimiz zamanla toksin birikimine ve güneş hasarına karşı savunmasız kalır. Bakım yapılmadığı takdirde bu sorunlara tıkalı gözenekler, sivilceler, siyah noktalar ve kırışıklıklar eklenir. Klasik cilt bakımları yerine artık cihazlarla cildi derinlemesine temizleyen bakımlar yapılıyor. Cihazlarla yapılan cilt bakımları içerisinde, en başarılısı ise ‘’Hydrafacial’’ ödüllü bir Cilt Bakım uygulamasıdır.


Hydrafacial ile klasik cilt bakımı arasında ne fark var?

          Son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz Hydrafacial, klasik cilt bakım uygulamalarından farklıdır. Aynı seansta cildi temizler, ölü hücrelerden arındırır ve nemlendirir bu yüzden aslında çok yönlü bir bakımdır. Yüz, boyun ve dekolte bölgesine ,kadın-erkek  her iki cinse,cilt tipine rahatça uygulanan birçok farklı cilt sorununa çözüm sunan kombine bir bakımdır. Son dönemin en önemli cilt bakım uygulaması olan Hydrafacial, FDA onaylıdır.

Hydrafacial cilt bakımını bu kadar özel yapan nedir?

          Hydrafacial cilt bakımında  ‘’Vortex’’ denilen patentli bir vakum teknolojisi kullanılır. Bu sayede ciltteki kiri, sebumu, makyaj artıklarını temizlerken aynı zamanda cilde uygun antiaging ve antioksidan solüsyonları da cilt katmanlarına iletir. Kişiye özel tek kullanımlık başlıklar son derece hijyenik bir uygulama sunar. Hollywood yıldızlarının cilt bakım tercihi olması sebebiyle de sık sık dünya basınında yer alan sistem her yıl ‘’En iyi cilt yenileme cihazı’’ ödülünü almaktadır.

Hydrafacial bakımı hangi cilt sorunlarını çözebilmektedir?

          Düzenli yapılan uygulamalar sonrasında genişlemiş ve tıkalı gözeneklerin görünümünü azaltmakta, siyah noktaların temizlenmesini ve tekrar oluşumunu engellemekte, cilt tonu düzensizliklerinin görünümünü azaltmakta, yağlı ciltlerde sebum salınımını dengelemekte, ince çizgilerin görünümünü azaltmakta ve cildi derinlemesine nemlendirmekte fayda sağlamaktadır. Erkek-kadın fark etmeksizin, her cilt tipine, her mevsimde rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Hydrafacial bakımının aşamaları nelerdir?

          Hydrafacial cilt bakımında cildin ihtiyacına uygun farklı solüsyonlar kullanılmaktadır.

          1-İlk aşamada hydradermabrazyon yapılan bölümdür. Deri derinlemesine temizlenir ve hafif bir peeling ile soyulma olmadan ölü hücrelerden arındırılıp, yeni cilt katmanı ortaya çıkartılır.

          2-İkinci aşamada gözenekler vakumla temizlenir ve hyaluronik asit bileşenleri ile nemlendirilir.

          3-Üçüncü aşamada cilt antioksidan ve peptitler içeren serum ile beslenerek dış etkenlere karşı koruma altına alınır.

          4-Led terapi uygulamasında ise mavi ışık akneyi oluşturan bakterileri yok ederek gözeneklerde sivilce oluşumunu engellerken; kırmızı ışık kolajen liflerini aktive ederek yeniden sentezlenmelerini sağlar ve cildin elastikiyetini arttırır.

Hydrafacial kaç seans uygulanmalıdır?

          Cildin sorunlu olup olmamasına göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 3-4 seans uygulanması önerilmektedir. Yılda 2-3 kez kürler halinde uygulanmakla birlikte kişisel tercihinize göre daha sıkta yaptırabilirsiniz.

Hydrafacial uygulaması sonrasında özel bir bakıma ihtiyaç var mıdır?

          Uygulama sonrasında güneş koruyucu kullanılır ve günlük yaşantıya hemen devam edilebilir. Bakım sonrasında ciltte gerginlik ve ışıltı hemen gözlemlenir. Bu parlaklığın ve nemlilik hissinin devam etmesi için ev devam ürünlerinin de kullanılması tavsiye edilmektedir

Bu yöntemlerin etkili sonuçlar vermesi için işlemi gerçekleştiren en iyi cilt doktoru ve ya dermatolog uzmanlığının çok önemli olduğu unutulmamalıdır. Bundan dolayı insanların tedavi için herhangi birisini değil, alanında uzman olan bir dermatolog hekimi tercih etmesi, beklentilerin tam anlamıyla karşılanmasını sağlar.Cildinizi Dermatologlar Emanet Edin!Sihirli Dokunuşlar İçin...

Doktorunuza Danışın